Wirtualna Kopenhaga – polacy w Danii

Praca zagranicą to bardzo często nie wybór lecz konieczność. Polski rynek pracy jest bardzo mocno przesycony robotnikami o niskich kwalifikacjach ale również pracownicy wyżej kwalifikowani ale niedostosowani do zapotrzebowania mogą mieć problemy z tym by znalazła się dla nich praca. Kiedy konieczna staje się emigracja, pojawia się pytanie o to jaki wybrać lot – do którego kraju się udać?

Stosunkowo blisko jest bogata Skandynawia. Najbliżej zdecydowanie jest Dania a optymalnym wyborem ostatecznej destylacji wydaje się Kopenhaga. Tanie latanie dostępne u tak zwanych tanich przewoźników powoduje, że samolot do Danii to naprawdę nieduży wydatek dzięki czemu można bardzo często odwiedzać rodzinę pozostawioną w kraju.

Imigrować nie można jednak w ciemno. Wszyscy Polacy w Danii powiedzą nam, że praca w Kopenhadze to towar bardzo deficytowy. Na każdy wakat jest zawsze cała grupa chętnych a kwalifikacje niezbędne do tego by z nimi rywalizować bywają często niebotyczne. Przed bezrobociem na miejscu powinniśmy się zabezpieczać odwiedzając między innymi taki portal informacyjny jak EURES, na którym dostępne są ogłoszenia o pracę, z których mogą korzystać zarówno Duńczycy jak i Polacy.