Działalność coraz większej liczby przedsiębiorstw przenosi się do Internetu. W bardzo wielu przypadkach, zwłaszcza w przypadku nowych działalności gospodarczych, ma to charakter ograniczania kontaktów z klientem tylko do portali aukcyjnych takich jak Allegro czy Ebay. W związku z tym projektowanie aukcji internetowych staje się bardzo ważnym oraz intratnym zajęciem.

Jest to zajęcie o bardzo szerokiej charakterystyce. Aukcje przyjmują często niemal taką samą formę jak serwisy informacyjne przedsiębiorstw, na których oprócz samego produktu prezentowana jest także firma. Wyzwanie dla projektanta jest tym większe, że musi on pozostawać w ramach aukcji równocześnie dostarczając znacznie więcej informacji.

Popularnością cieszą się bannery flash, które umożliwiają dzięki animacji i interaktywności wyświetlanie informacji dostosowanych do potrzeb odbiorcy. Cała grafika reklamowa musi zawierać w sobie elementy infografik.

Ponadto w świat aukcji wchodzą filmy często zamieszczane na YouTube – jest to swojego rodzaju forma outsourcingu. Czasami filmy te przyjmują formy jakimi charakteryzują się przede wszystkim tutoriale video z lektorem dzięki czemu niosą w towarzystwie przekazu informacyjnego także przekaz reklamowy.